Gremonte

Lällarid (CB raadiod, LA puhelimet) soomes?

Punktist A punkti B laeva, auto, bussi või rongiga. Transport veod reisikaaslased jne jne.

Moderaatorid: Sylvia, Peedu

Lällarid (CB raadiod, LA puhelimet) soomes?

PostitusPostitas Server » 18 Apr 2012, 22:07

Kasutad oled kasutanud oskad ehk abi anda kogemusi jagada.
Nimelt sai paar päevakest tagasi autole CB raadio (cobra dx19) ja antenn (cobra) paigaldatud ja oleks veidikene abi vaja nimelt on enamuse ajast kuulda vaid sahinat nii FM kui ka AM poolelt. Päevas ehk korra leiab mingi mula kuidseegi on jube halva kvaliteediga ja lühikest aega.
Milles võiks olla viga?
Ehk leidub keegi kes suudab antud asjaga aidata :?:
Viimati muutis Server, 31 Mai 2012, 23:34, muudetud 1 kord kokku.
Pilt
Kasutaja avatar
Server
Administraator, Suurpostitaja
Administraator

Suurpostitaja
Järgmise tiitlini:
73%
 
Postitusi: 173
Liitunud: 17 Sept 2010, 23:09

Re: Lällarid (CB raadiod) soomes?

PostitusPostitas tarmo322 » 25 Apr 2012, 09:41

Tere

Paljudel on vahel ka võimendi, äkki see aitaks.
tarmo322
Noor
 

Re: Lällarid (CB raadiod) soomes?

PostitusPostitas Server » 25 Apr 2012, 17:48

Soomes on võimendid kahjuks keelatud! Ei soovi mina nende mentidega puid ja maid jagada :D
Sai SWR mõõtjaga pikkus paikka aetud ja praegu nagu töötab "enam-vähem" kuid tundub et peab vähe korralikuma (pikema) antenni ostma Sirio t5000 :D
:idea:
Võimenditest veel nii palju et mida ma võimendan kui antennilt tulev signaal null!? Enne antenn paikka alles siis võib hakata mõtlema võimendusele.
Viimati muutis Server, 25 Apr 2012, 22:41, muudetud 2 korda kokku.
Pilt
Kasutaja avatar
Server
Administraator, Suurpostitaja
Administraator

Suurpostitaja
Järgmise tiitlini:
73%
 
Postitusi: 173
Liitunud: 17 Sept 2010, 23:09

Re: Lällarid (CB raadiod, LA puhelimet) soomes?

PostitusPostitas CBbox » 12 Juun 2012, 21:01

Tere.
Kui ma tohiksin kõigepealt huvi tunda-milleks Sinul üldse seda CB bandi jaama vaja on-millise mõttega endale oled soetanud selle? Oled sa ise rekkakuski/trucker või lihtsalt puht sportlikust huvist tahad teha tööd 27Mhz bändil ja vaadata mis seal toimub ? Üldiselt on küll nii, et see sidepidamine sellel 27Mhz bändil linnas suurt üle 3-5km ei kostu ( AM) modulatsioonil ja (FM) modulatsioonil -noh sõltuvalt nüüd natuke ka jaamast ja antennist miski 5-7km.See kõik on linna ja asulate piires.Väljaspool asulaid-jah seal on üldsegi teine jutt- seda side pikkust ei hakka siin prognoosima ega valetama. Statsionaarsete asjadega on võimalik teha ka väga head DX sidet ka ilma igasugu "black box"-ideta, kuigi jah-ega ta ikkagi miskid hullult mega kaugustesse ei levi-lihtsalt see kuradi füüsika on sellel asjal sihukene. :) Nagu Sa mainisid oled saanud õnnelikult oma antenni SWR-ga häälde-see on hea. Arvatavalt, kui saatele lähed-siis keegi kuskilgi peaks ju Sind kuulma.Vaata, kogu häda on ka selles, et väga paljudel EST truck-idel (ma kaldun arvama, et nendega tahadki tegemist teha), kellel on peal samad 27Mhz jaamad- ei ole nad sugugi korras ja hääles-ning on ka paljudel see materjaal baas sihuke-noh vähe nadi.See puudutab just antenni osa-on sinna auto külge ikka igasugu naljakaid "vitsakesi" laotud ning igasugu tobedatesse kohtadesse kust polegi nigu signaalil võimalik välja tulla-ilma suuremate kadudetta!Jah, paljugi sõltub muidugi inimese finantsilistest võimalustest, kuigi neid väikeseid antenne on ka võimalik õige paigutuse puhul panna ka vähe paremini "mängima".Nii, et miskil 2/3 autodel on n.n. "tere-head aega" lällär.Ja juhul kui Sina ei satu olema just nende vendade kõrval, kes viisakusi jagavad üksteisele-ei saagi Sa mingit sidet teha kuna kaugus on nii suur, et Sa lihtsalt ei kuule neid.Kindlasti oleks hea, et Sa teaksid ka kanalit mille peal rekkajuhid töötavad-nii EST kui ka siis Fin või RUS jne...! Lihtsalt, et teaksid kust mida otsida ja oodata. Sellel jaamal vist skännerit ei olnud peal, nii,et enamus aega on ta Sinul fix asendis. Noh arvatavalt on see Sul teada. :) Nii, et seda viga nüüd leida, et sidet ei ole on momendil küll vägagi keerukas. Loodetavalt on Sinu pool asjad hääles ja "teravaks" aetud - siis on häda ikka ja alati TEISES pooles !! :roll: Jõudu ja jaksu ning koera kannatust katsetamisel !! ;)
CBbox
Noor
 

Re: Lällarid (CB raadiod, LA puhelimet) soomes?

PostitusPostitas Server » 12 Juun 2012, 23:18

Esiteks suured tänud asjakohase info eest CBbox 8-)
Tegelen asjaga puhtalt sportlikust huvist hobi korras ning praguseks olen enda süsteemi kenasti toimima saanud. Sai soetatud uus vastuvõtja Midland Alan exel48 millel skän peal ning katusele sai asetatud korralik antenn Sirio 200turbo. Kuna sõidan tihti enda kaubikuga metsateid ei saanud katusele pikemat antenni lubada. Antennile asukohta sai oma 3 päeava otsitud ja mõõdetud kui lõpuks sai leitud.
Nimelt kannan auto katusereelingutel antennimaste (torud 4-6m) mis teatud koguses ja pikkuses kisuvad SWR ikka koledasti alla :? Sai selgeks et 6m maste ei tohi katusele panna muidu swr4-5 peal.
Kuigi minu süsteem on piisavalt hästi häälestatud on kuuldavus nagu ta on, kohati hea kohati täielik null. Soomes eeslinnades palju kõrghooneid kuid üldiselt on kuuldavus selline harju keskmine ca 3-7km/AM ja ca 30km/FM headel päevadel kuuleb 90km pealt tulevat signaali, seda siis kui auto statsionaarne. :D Kesksoomes kuuldavus parem.
Põhikanalid kust mida otsida on juba välja kujunenud ja kuna valdan ka fin/eng siis jututeemat jätkub kõigil kanalitel mitte ainult Esttruckeritel.
Lõpetuseks jah on küll ilgem peenhäälestus selle lällamisega kuid mulle meeldib ja tegelen asjaga kindlasti edasi ja eks aeg näitab mis edasi saab.
Pilt
Kasutaja avatar
Server
Administraator, Suurpostitaja
Administraator

Suurpostitaja
Järgmise tiitlini:
73%
 
Postitusi: 173
Liitunud: 17 Sept 2010, 23:09


Mine Transport

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

cron