Gremonte

Soome elama asudes, vajad kõigepealt järgmist:

Soovid üürida, üürid või annad üürile korteri, maja, toa või vagunelamu.

Moderaatorid: Sylvia, Peedu

Soome elama asudes, vajad kõigepealt järgmist:

PostitusPostitas Server » 19 Sept 2010, 21:51

Kui asud Soome elama, vajad Sa kõigepealt järgmist:

Korter. Täpsemat teavet leiad lehelt Eluase ja elamine.

Isikukood (henkilötunnus) magistraadist (maistraatti). Registreeri ennast oma elukohamagistraadis. Seal märgitakse sind riigi elanikuks. Samas saad ka isikukoodi. Võta kaasa pass ja elamisluba. Kui oled abielus, on vaja ka abielutunnistust. Kui sul on lapsi, on vaja nende sünnitunnistusi.

Kela kaart (Kela-kortti) Kelast ehk ehk Eesti mõistes Pensioniamet+ Haigekassa`st (Kansaneläkelaitos).
Kela kaardiga võid tõestada, et sul on õigus saada Soome sotsiaalset kaitset, mis sisaldab eelkõige arstiabi Soome kodanikega samas hinnaklassis. Kõik muud abiraha(de) taotlused vaadatakse läbi individuaalkorras ja määratakse sõltumata rahvusest või kodakondsusest. Kela kaardi võid saada juhul, kui elad Soomes alaliselt. Kõigile, kes asuvad Soome elama, antakse otsus sotsiaalsest kaitsest. Otsuse annab taotleja elukohajärgne Kela büroo. Täpsemat infot Kela kaardist saab Kela lehekülgedelt.

Tulumaksukaart (verokortti) maksuametist (verotoimisto). Kui taotled tulumaksukaarti, vajad selleks isikukoodi või ajutist isikukoodi magistraadist. Infopanga leheküljelt Maksustamine saab täpsemat infot selle kohta, kuidas maksustamine Soomes toimub.

Pangakonto. Palk makstakse tavaliselt alati panka. Tutvu erinevate pankade teenustega. On mitmesuguseid viise arvete maksmiseks (pangaautomaadid, internet, telefon jm). Pangakonto avamiseks on vaja passi või muud isikut tõendavat dokumenti. Ka kodakondsuseta isiku passi aktsepteeritakse isikut tõendava dokumendina. Expat Finland veebilehel on teavet pankade kohta Soomes.

Telefoninumber tuleks hankida võimalikult kiiresti. Telefon on Soomes väga tähtis kommunikatsioonivahend. Tutvu erinevate telekommunikatsioonioperaatorite poolt pakutavate teenustega. Kõnehindades võib olla suuri erinevusi. Soomes pakuvad mobiilsidevõrgu- ja internetiteenuseid: Sonera Mobile Networks, Elisa Matkapuhelinpalvelut, DNA ja Finnet Verkot. Lisaks tegutseb Ahvenamaal võrguoperaatorina Ålands Mobiltelefon. Käesoleval ajal katab GSM-võrkude leviala peaaegu kogu Soomet.


NB! Töökoht ei teeks ka paha!
Viimati muutis Server, 30 Sept 2011, 23:06, muudetud 1 kord kokku.
Pilt
Kasutaja avatar
Server
Administraator, Suurpostitaja
Administraator

Suurpostitaja
Järgmise tiitlini:
73%
 
Postitusi: 173
Liitunud: 17 Sept 2010, 23:09

Mine Eluase ja elamine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

cron